„Chuť mě pronásledovala, dokud jsem se nenajedla.“Zhruba před deseti lety změnila zaměstnání. Práci, kde celý den byla na nohou, vyměnila za sedavou pozici účetní. A tehdy začala postupně přibírat. „Ze začátku jsem ještě sportovala, ale pak mě začala bolet kolena a musela jsem s tím přestat. V té době se to zlomilo a začala jsem přibírat rychleji,“ vypráví Věra Oprchalová, která se zapojila do projektu Nebudu obézní.

Kromě ztráty pohybu byl problém i v tom, že u sídla nové firmy nebyl žádný obchod ani restaurace. „Když jsem si nevzala jídlo s sebou, tak jsem celý den nic nejedla. Když jsem se pak po práci blížila k domovu, tak jsem přemýšlela, co všechno sním. A to všechno jsem také snědla,“ přiznává žena, která svůj příběh popisuje, protože chce inspirovat ostatní, aby svoji váhu začali řešit.

Kvůli tomu, aby zhubla, vyzkoušela téměř všechno. „Například takzvané tukožroutské polévky, dělenou stravu a podobně. Vždy se ale objevil klasický jojo efekt. Pak jsem začala vyhledávat výživové poradce. Pořád jsem platila za různé přípravky. Stálo mě to spoustu peněz a efekt žádný,“ vzpomíná na svůj boj s obezitou Věra.

Nakonec se dostala k lékařce, která se věnuje řešení obezity. „Nabídla mi léky, které umí tlumit neovladatelné chutě. Díky tomu jsem za necelé tři měsíce shodila 20 kilogramů. Není to navíc o tom, že hladovím nebo se jinak trápím. Návštěvu lékaře doporučuji i ostatním, protože jsem pod dohledem a kdyby se cokoliv dělo, tak se to může ihned řešit,“ podotýká žena, která hubne i proto, aby si užila vnoučata. „Chci s nimi chodit do bazénu, chci s nimi lyžovat a začít se znovu hýbat. Nyní jsem pro ně jen taková statická babička, se kterou mohou hrát maximálně deskové hry,“ popisuje svou největší motivaci Věra.

Celý její příběh najdete zde: https://myslimstihle.cz/profil/vera-oprchalova/


Všechny články

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka