Jak zhubnout a už nikdy nepřibratMějte se rády a pochvalte se, hodně spěte a taky někdy lenošte, nestresujte se kvůli maličkostem. To jsou jen některé z rad, které dává obezitoložka Dr. Dita Pichlerová v nové knize s lákavým názvem Jak zhubnout a už nikdy nepřibrat. „Každá z nás s něčím v životě bojuje, a my, které bojujeme s nadváhou, bychom si měly uvědomit, že hubnutí není sprint, ale běh na dlouhou trať,“ upozorňuje Pichlerová.

Jak už název napovídá, tak v knize se lidé dozvědí, jak bojovat proti takzvanému jojo efektu při hubnutí. Autorka knihy ví, o čem píše, protože se sama celoživotně potýká s nadváhou, a tak má velmi autentický a přesný vhled do života obézního. Přitom je lékařkou, která v oboru diabetologie a obezitologie působí téměř dvacet let. Její hlavní působiště je největší obezitologická klinika v České republice.

Stejně jako projekt Nebudu obézní, tak i tato kniha staví na skutečných příbězích hubnoucích žen, které jsou pacientkami paní doktorky. „Za svoji dlouholetou praxi jsem vyslechla snad všechny možné příběhy,“ říká Pichlerová.

Výhodou knihy je, že obsahuje praktické rady týkající se konkrétních změn v denních návycích nutných při hubnutí. Čtenář je postupně proveden všemi úskalími, se kterými se setká při hubnutí. Knihu „Jak zhubnout a už nikdy nepřibrat“ vydalo nakladatelství Grada.


Všechny články

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka