Váš osobní průvodce hubnutímPotřebujete zhubnout?
doporučuje vám to váš lékař nebo na vás tlačí váš životní partner?

Důležité je, abyste se vy sami rozhodli ke změně svého dosavadního životního stylu. Pokud jste se již v minulosti pokoušeli zhubnout, máte jistě zkušenosti, že to vůbec není snadné. A každý další redukční pokus bývá často mnohem náročnější. Letité návyky se s postupujícím věkem velmi obtížně mění. K úspěchu budete potřebovat čas, vytrvalost a trpělivost. Každá nová změna v životě je obtížná, zvláště když by se mělo jednat o změnu doživotní.

Zde vám nenabízíme žádnou módní dietu ani zázračný způsob, jak rychle zhubnout. Je třeba si uvědomit, že žádný takový způsob rychlé redukce hmotnosti neexistuje.

Vždy se jedná o velmi dlouhý proces, v rámci kterého se budete snažit o postupnou změnu svých životních návyků.

V průběhu redukčního režimu se zaměříte na snížení denního energetického příjmu v potravě a zároveň je cílem zvýšení energetického výdej tím, že budete fyzicky aktivnější. Změna vaší tělesné hmotnosti je odvozena od níže uvedeného velmi jednoduchého vzorce. Pokud bude dlouhodobě váš denní energetický výdej vyšší než množství energie, kterou přijímáte v potravě, budete zaručeně hubnout. Vzniká tzv. „negativní energetická bilance“ – a to je stav, kterého potřebujeme dosáhnout.

Tělo má však takzvanou metabolickou paměť. To znamená, že si pamatuje svou nejvyšší váhu, které za celý svůj život dosáhlo. Této váze se odborně říká SetPoint. Existují regulační mechanismy, které se snaží k této maximální váze navrátit a používají k tomu velmi silné podněty – hlad a chutě.

Stáhněte si průvodce hubnutím


Všechny články

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka