Igor Svoboda

Reklamní grafik

Hubnutí je pro mě otázka toho, jak dlouho tu budu ještě přežívat.

” Kvůli obezitě beru prášky na tlak, spávám s přetlakovou maskou. Začíná u mě i cukrovka.”O MNĚ

Posledních pětadvacet let jsem neustále přibíral na váze. Až jsem se dostal na 137 kilogramů. Kvůli obezitě jsem začal být vyloučený ze společenského života. Nemohl jsem chodit na sportovní akce a výlety, které jsem měl rád. Když chodíme v partě, tak jsem nemohl po ostatních chtít, aby šli mým tempem. Už jsem jim nestačil. Hubnout jsem zkoušel několikrát. Například s výživovou poradkyní, která mě řekla, kterým jídlům se vyhnout. Ale kila jdou dolů až nyní.

MŮJ PŘÍBĚH

JAKÁ JE MOJE MOTIVACE

Kvůli obezitě beru několik prášků na tlak, spávám s přetlakovou maskou, protože mám těžkou apnoe, a podle posledních testů mám náběh na cukrovku.

JAKÝ BYL HLAVNÍ IMPULS

Zhruba před rokem se rozhodl, že udělá vše pro to, aby zhubnul. Protože už jde o to, jak dlouho tu budu ještě přežívat. 

JAKÝ JE MŮJ CÍL

V nejbližší době se chci dostat na 110 kilogramů. To znamená zhruba třicet kilo dolů. A budu šťastný, když budu mít někdy dvoucifernou váhu. Uvidíme, jestli je to reálné.

JAK TO DĚLÁM

Od lékaře jsem dostal lék, který omezuje bažení po jídle. U mě byl například problém v tom, že když jsem přišel domů z práce, tak jsem začal vařit, abych se zbavil stresu.

Igorova cesta

Igor Svoboda
Igor Svoboda
Igor Svoboda
Igor Svoboda

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka

* Nejedná se o obecně platný návod na hubnutí. Tento postup je vždy individuální.