Monika Karásková

kouč a mentor

Chci znovu nosit bílá trička

“Kila navíc mně berou tak čtvrtinu radosti ze života. Možná i víc.”O MNĚ

Už v osmé třídě jsem si všimla u vážení, že mám víc kilo. Tehdy jsem to vnímala jako svoji slabost. Změnila jsem jídelníček a hodně jsem cvičila. Tehdy to šlo lehce, takže jsem mezi osmou třídou a prvákem velmi zhubla a všichni se tomu divili. Tehdy jsem věřila, že to takto dokážu celý život. Ve třiadvaceti po porodu syna se my to ale znovu vymklo z rukou. Vzhledem k tomu, že jsem zažila i situaci, kdy jsem byla hubená, tak si uvědomuji, že mně obezita bere zhruba čtvrtinu radosti ze života.

MŮJ PŘÍBĚH

JAKÁ JE MOJE MOTIVACE

Mám ráda dokonalé věci, jednoduché linie. Miluji bílá trička, ale já si tuto vášeň nemůžu naplnit. Nesplňuji sama sobě dokonalost, proto mě to trápí. Zároveň mám i nižší sebevědomí.

JAKÝ BYL HLAVNÍ IMPULS

Impuls je pro mě nějaká konkrétní situace. Například, když si chci v obchodě něco zkusit a vypadá to na mě špatně. Impulsem jít k lékaři byla moje velmi dobrá kamarádka, která mně řekla, že jsem tlustá.

JAKÝ JE MŮJ CÍL

Mám třiaosmdesát kilo. A lékařkou jsme si nic neurčili, protože správně odhadla, že si v tomto rozhoduji raději sama. Ideálně bych chtěla zhubnout patnáct kilogramů.

JAK TO DĚLÁM

Vyzkoušela jsem téměř všechno. Moc jsem ale nikdy nebyla na různé tipy diet. Spíš jsem jen upravila jídelníček. Už po porodu syna jsem zkusila i léky, které mně myslím hodně pomohly.

Moničina cesta

Monika Karásková
Monika Karásková
Monika Karásková
Monika Karásková

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka

* Nejedná se o obecně platný návod na hubnutí. Tento postup je vždy individuální.