Petr Gurín

Řidič autobusu

Jenom si zavázat tkaničku. To je něco šíleného.

“Závodní doktorka mně říká, abych zhubl. Jinak mně zakáže řídit a půjdu někam házet lopatou.”O mně

Že jsem obézní, jsem si poprvé uvědomil, když mně váha ukázala číslo 120 kilogramů. To bylo hrozné. Teď mám ale dokonce 150 kilogramů. Kvůli obezitě se nemůžu hýbat, tak jak bych chtěl. Zavázat si například tkaničku, to je něco strašného. Do kopce se zadýchávám a tramvaj už nedoběhnu. Už se mi jednou podařilo zhubnout, ale pak jsem musel řešit problémy v manželství a šlo to zase nahoru. Teď jsem samoživitel, doma mám malého syna, takže na nic nemám čas.

Můj příběh

JAKÁ JE MOJE MOTIVACE

Obezita mě ohrožuje v zaměstnání. Řídím trolejbusy a autobusy městské hromadné dopravy. Chodíme jednou za dva roky na prohlídku, a pokud doktorka řekne, že už si nezajezdím, tak je konec.

JAKÝ BYL HLAVNÍ IMPULS

Viděl jsem film s Jennifer Lopez, který se jmenuje Dost. Ona byla týraná manželem a jednou si řekla dost a vše změnila. Takže i já jsem si řekl, že musím zkusit s obezitou něco udělat.

JAKÝ JE MŮJ CÍL

Na začátku hubnutí jsem měl 150 kilogramů. Už moje babička říkala, že člověk je jen do sto kilo. Tam bych se chtěl také jednou dostat.

JAK TO DĚLÁM

Zkoušel jsem už mnoho způsobů, jak zhubnout. Nejlepší je určitě pohyb. Pomohl mi ale také lékař, který mně předepsal nové léky a kila šla pěkně dolů.

Petrova cesta

Petr Gurín
Petr Gurín
Petr Gurín
Petr Gurín
Petr Gurín

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka

* Nejedná se o obecně platný návod na hubnutí. Tento postup je vždy individuální.