Věra Oprchalová

účetní

Chci si užít vnoučata. Jít s nimi do bazénu nebo lyžovat.

“Dostala jsem chuť na čokoládu. A věděla jsem, že se jí nezbavím, dokud si tu čokoládu nedám.”O MNĚ

Před deseti lety jsem změnila zaměstnání. Práci, kde jsem celý den stála a běhala, jsem vyměnila za pozici účetní, kde jsem jen seděla. A váha šla nahoru. Ze začátku pozvolně, takže jsem ještě stále sportovala. Ale pak mě začala bolet kolena, takže i sportování přestalo a tehdy se to zlomilo. Kromě ztráty pohybu byl ale problém i v tom, že u nové firmy nebyl žádný obchod ani restaurace. Když jsem si nevzala jídlo s sebou, tak jsem celý den nic nejedla. Když jsem se pak po práci blížila k domovu, tak jsem přemýšlela, co všechno sním. A to všechno jsem také snědla.

MŮJ PŘÍBĚH

JAKÁ JE MOJE MOTIVACE

Mám vnoučata. Chtěl bych s nimi jít na koupaliště, do aquaparku, na hory a užít si je. Teď jsem statická babička. Můžu s nimi hrát deskové hry, a to je všechno.

JAKÝ BYL HLAVNÍ IMPULS

Dlouho jsem si nepřipouštěla, stejně jako to bývá u alkoholiků, že mám nějaký problém. Říkala jsem si, že když budu chtít, tak začnu držet diety. Ale pak jsem zjistila, že takto to nefunguje. Kvůli mému způsobu života jsem si zpomalila metabolismus. Proto jsem se rozhodla to konečně řešit. 

JAKÝ JE MŮJ CÍL

Chtěla bych shodit ještě padesát kilo. Ale musím být realista. Stačí mi třicet kilo, abych se začlenila do společnosti a nebudila pozornost svou rozložitostí. Nečekám, že to bude ze dne na den, protože jsem ani nenabrala ze dne na den.

JAK TO DĚLÁM

Vyzkoušela jsem vše od „tukožroutské“ polévky přes dělenou stravu. Prostě všechno, co existuje. Objevil se ale klasický jojo efekt. Pak jsem začala vyhledávat výživové poradce. Pořád jsem platila za různé přípravky. Stálo mě to spoustu peněz a efekt žádný. Nakonec jsem se dostala k lékařce, která se věnuje řešení obezity a nabídla mi léky, které umí tlumit neovladatelné chutě. Díky tomu jsem za necelé tři měsíce shodila 20 kilogramů. Není to navíc o tom, že hladovím nebo se jinak trápím. Návštěvu lékaře doporučuji i ostatním, protože jsem pod dohledem. Kdyby se cokoliv dělo, tak se to může ihned řešit.

Věřina cesta

Věra Oprchalová
Věra Oprchalová
Věra Oprchalová
Věra Oprchalová
Věra Oprchalová
Věra Oprchalová

Taky chcete zhubnout?

Lidé, kteří se zapojili do projektu Nebudu obézní, se rozhodli se svojí váhou něco dělat. Nebáli se navštívit lékaře a začali víc řešit pohyb a stravu. Uvědomili si, že existují lidé, kteří jim dokáží pomoci. Zkuste to také.

Najít odborníka

* Nejedná se o obecně platný návod na hubnutí. Tento postup je vždy individuální.